Aktyvi INGESCO žaibosauga


Kada Pasirinkti Aktyvią Žaibosaugą?

Dažniausiai, kai reikia saugoti kelis pastatus, daugiabučius,  vienkiemius, pramoninius pastatus  ar pastatų kompleksus.

Kaip Veikia Aktyvus Žaibolaidis?

Aktyviojo žaibolaidžio žaibo ėmiklyje sumontuota elektroninė įranga, kuri prieš žaibo išlydį ima skleisti aukšto dažnio impulsus. Dėl to įvyksta vainikinis išlydis, kuris sukuria jonizuotą kanalą (atvirkštinį išlydį) žaibui nukreipti į žaibolaidį.

Į Ką Reikia Atkreipti Dėmesį, Renkantis Aktyvųjį Žaibolaidį?

  • Nesirinkit žaibolaidį, vien tik pagal šalį, pvz., Ispanų gamintojai yra du INGESCO ir CIRPROTEC.
  • Ar aktyvus žaibolaidis su elektronika ar be elektronikos (žaibo priėmėjas su elektronika atlaiko iki 115 kA žaibo stiprumą, o be elektronikos atlaiko bet kokį stiprumą ir bet kokį kiekį žaibo iškrovų). Spausti čia
  • Ar CE sertifikatai turi sertifikavusios įmonės numerį. Spausti čia
  • Ar bandymus atliko akredituota įmonė. (Spausti čia.)
  • Su elektronika žaibolaidziai yra pigesni nei INGESCO PDC (be elektronikos) , nes jie gali sugesti, jei žaibo iškrova viršys jų veikimo ribas.

 


 Apie INGESCO PDC be elektronikos svarbu žinoti:

Ingesco PDC, vieninteliai neturi viduje elektronikos, bet turi krūvį turinčius strypelius, kurie atlaiko bet kokio stiprumo ir bet kokį kiekį žaibo iškrovų, skirtingai nei su elektronika. Spausti čia

Ar INGESCO PDC atitinka STR 2.01.06:2009 reikalavimus?

Taip, atitinka.Spausti čia

Ar blogai, kad aktyvus žaibolaidis neturi elektroninės įrangos?

Gerai, nes gamintojas INGESCO PDC to ir siekė, išrasti tokį aktyvinį žaibolaidį, kad pataikius labai stipriai žaibo iškrovai – jis nesugestų.

Ar INGESCO PDC be elektronikos bereikalingai pritraukia žaibą?

Jei INGESCO PDC galėtų bereikalingai pritraukti žaibą, tai lygiai taip pat žaibą pritraukia ir kitų gamintojų aktyviniai žaibolaidžiai. Ir atvirkščiai, jei jie neveikia, tai ir kitų gamintojų aktyviniai žaibolaidžiai neveikia :)